Досить часте запитання серед людей які збираються чи лише мають намір працювати у ІТ-індустрії, це – чим займається розробник Python і що це за професія взагалі.
Python-developer може виконувати багато різних завдань, все залежить від проекту та його потреб. Він може розробляти програмне забезпечення, аналізувати або досліджувати дані, проводити автоматичне тестування, бути інженером ШІ чи машинного навчання.
Можна вважати, що Рython розробник це один з найбільш універсальних фахівців, який може використати свої вміння у багатьох напрямках ІТ всесвіту. Отримати необхідний досвід у Python можна за посиланням https://it-generation.com.ua/navchalni-programi/python/ від Академії Покоління ІТ. Наші викладачі ознайомлять молодих людей з усіма основними моментами цієї мови програмування.
Основні обов’язки, необхідні вміння та навички для займання посади Python-developer
Python розробник з однаковим успіхом може розробляти сайти, бази даних, проводити аналітику та прогнозування, брати участь у створенні ігор для електронних пристроїв.
Тепер розберемося що робить Пайтон розробник та яке коло його обов’язків:
- Написання коду Python. Який буде обробляти великий обсяг роботи або мати можливість для подальшого розширення. Після тестування, його будуть використовувати багато разів.
- Впровадження прийнятих рішень для зберігання баз даних у існуючу систему.
- Розробка веб-сайтів та створення додатків до них.
- Впровадження додаткових елементів для користувачів у програми та бази даних.
- Побудова цілісних систем.
- Дана посада вимагає ще й таких вмінь:
- Зрозуміти, проаналізувати та впровадити у програмне забезпечення ідеї бізнесу.
- Створювати моделі для прогнозування майбутніх подій на основі ШІ або машинного навчання.
- Автоматизувати та підвищувати продуктивність існуючих додатків.
- Тримати руку на пульсі нових змін та напрямків у сфері програмування.
- Вміти працювати з бібліотеками NumPy, Pandas або іншими для Python.
- Добре розбиратися у HTML, CSS та JavaScript.
- Додатковим плюсом буде вміння налаштовувати інструмент Selenium та мати базві знання про бібліотеки Object Relational Mapper.
Де та ким можна працювати якщо знаєш Python:
- Web-розробка. Вся невидима частина, ув’язування компонентів у цілісну систему.
- Штучний інтелект та машинне навчання. Системи прогнозування.
- Data Science. Збір, аналіз даних та надання практичної інформації.
- GameDev. У ігровій індустрії Python використовується як допоміжний інструмент у великих проектах для побудови ігрової логіки та послідовності, серверні дані, скрипти. У невеличких іграх, новелах для Windows, Linux, Android, iOS може використовувати власні інструменти та ігрові движки.
Всім хто хоче створювати власні ігри, пропонуємо пройти курс програмування в Roblox Studio від Академії Покоління ІТ. Там у наглядній формі учні пізнають як побудована гра, та отримують необхідні знання для створення власних ігрових програм.
Окрім знань та вмінь, роботодавці зазвичай вимагають від молодих фахівців наявність бажаних якостей, таких як:
- Стиль написання коду повинен бути зрозумілим та максимально оптимізованим.
- Гарне розуміння алгоритмів, логічна послідовність, вміння аналізувати.
- Добра комунікація при спілкуванні з колективом розробників, тестувальників, користувачів.
- Навички управління та вирішення проблем з максимальною ефективністю.
- Вміти керувати, розподіляти час, сили, засоби для швидкого виконання проекту.
- Бути креативним та мати мислення, яке може піти проти стандартних шаблонів.
Перспективи та реалії роботи Python-developer
Так як спеціалісти зі знанням Python та інших мов програмування можуть знайти себе серед багатьох напрямків ІТ сфери, то працевлаштуватися буде не дуже складно. На ринку потреби ІТ спеціалістів він займає другу позицію, поступаючись лише Javascript спеціалістам. Якщо брати у відсотковому значенні, то інженери з Python мають 20%, а JavaScript або Typescript – порядку 29% всіх запитів на працівників. Інші професії мають нижчий рівень потреби.
Сьогодні середня зарплата на Україні для Python-developer пропонується на рівні 35000 грн. за місяць. Для когось це не великі гроші, але це у 2 рази більше від середнього окладу по державі. Взагалі рівень заробітку напряму залежить від країни де працює людина та рівня підготовки як фахівця. У світі оплата на даній посаді коливається від 800 до 3000 доларів США. Ще одним вагомим плюсом цієї професії є можливість працювати дистанційно, тому заробляти можна у будь-який час з любого куточку світу.
Якщо ваші діти мають намір ознайомитися з комп’ютером чи збільшити свої знання у програмуванні, Академія Покоління ІТ запрошує всіх охочих. Безкоштовні пробні уроки доступні для кожного курсу навчання, тому переглянувши їх всі, можна вибрати ті напрямки, які найбільш сподобалися.